Стабілізатори класифікуються за низкою параметрів. Зокрема, за конструкцією, за принципом дії, по типу стабілізації і потужності. Найбільш відомим є поділ по побудові мережі, тобто поділ на однофазні і трифазні пристрої. Щоб забезпечити надійний захист для житлового приміщення, необхідно розуміти які існують типи, а також їх основні плюси і мінуси. В магазині Eleks вам допоможуть з підбором, а також порекомендують фахівця для встановлення. 

Коригуючі стабілізатори напруги

Коригуючі. Вони становлять основний асортимент пропонованої продукції сьогодні. Серед них зустрічаються ступінчасті, електромеханічні та деякі інші. З цих різновидів підбираються стабілізатори для побутових потреб. 

Розуміючи специфіку роботи самого захисного пристрою, що легше підібрати стабілізатор для кожного конкретно взятого випадку.

Переваги і недоліки стабілізаторів

В залежності від того, для чого саме підбирається пристрій, буде залежати можливі відхилення від номінального значення і швидкість спрацьовування. 

  1. Ступінчасті. Найбільш поширені на сьогоднішній день. Принцип їх дії заснований на точній підтримці необхідного значення вихідної напруги. Для цього відбувається перемикання між обмотками або секціями трансформатора за допомогою реле або тиристорів. Їх переваги - це швидкість дії, високий ККД, великий діапазон змін вхідної напруги, робота на холостому ходу. Незначний мінус - похибка вихідної напруги.
  2. Електромеханічні. Використовують цілу систему, в яку включені двигун, трансформатор і система контролю. Це дозволяє проводить постійну корекцію напруги. При цьому стабілізація відбувається м'яко, менш відчутні стрибки з-за скорочення часу реакції. До інших переваг варто віднести високу точність, широкий діапазон регулювання. З мінусів обмеження по використанню та необхідності періодичної повірки.
  3. З підмагнічуванням трансформатора. Принцип роботи нагадує релейні. Перемикання між обмотками відбувається автоматично до того моменту, поки не буде знайдено напругу, що максимально підходить під номінал. На відміну від релейних даний вид більш безшумний, так як в конструкції використовуються тиристори. Їх переваги відмінно проявляються в мережах, які відчувають сильні перевантаження. Вони невеликі за вагою та розмірами. З недоліків нездатність повністю компенсувати ступінчастість. 

Крім зазначених, існує ще кілька видів компенсаційних стабілізаторів. До них відносяться пристрої з подвійним перетворенням енергії і високочастотні. Вони застосовуються рідше.