Стабілізатори напруги широко використовуються і в побуті, і в промисловій сфері. Якість електроенергії, яку ми отримуємо у себе в квартирі, дуже низька, тому складно обійтися без захисного пристрою. Основним параметрів для вибору буде потужність.
Використання будь-якої техніки, як дрібною, так і великої, а також оргтехніки вимагає постійної та якісної подачі електрики. За паспортом приладів передбачені можливі відхилення від номінальної напруги, які можуть складати не більше десяти відсотків в обидві сторони.
Якщо напруга знижується або підвищується, в техніці спрацьовує захист і вона відключається. Але при частих коливаннях трапляється “пробій”, який виводить обладнання з ладу. Щоб зберегти його в працездатному стані потрібно встановлення стабілізатора.
Для будинку, дачі, квартири
В житлових приміщеннях використовують звичайні локальні або загальнобудинкові стабілізатори однофазного типу. Їх наявність дозволяє побутовим приладам працювати довше і краще протягом тривалого періоду часу. При їх виборі основний наголос ставиться на визначення потужності. Для захисту всієї квартири знадобиться досить висока потужність. Але всі сучасні побутові прилади мають вбудовану похибку по напрузі, тому нерідко захищають окрему техніку локальними стабілізаторами або ІПП. В приватних будинках, де зустрічається підключення за допомогою трьох фаз доводиться використовувати трифазні стабілізатори. Зазвичай використовують сервоприводні, релейні, тиристорні або симісторні типи.
Для захисту котла та опалювального обладнання
Сучасне газове обладнання, типи котлів та колонок, являє собою цілі міні-котельні. У них використовується дуже чутлива автоматика, головний блок - це плата управління. Вона дуже чутлива до перепадів напруги. Коливання в мережі можуть стати наслідком некоректної роботи або виходу з ладу. Лагодити їх доведеться за свій рахунок. Магазин Eleks готовий запропонувати коригувальні стабілізатори сумісні з більшістю відомих виробників котлів. Головне підібрати правильну потужність.
Для охоронного обладнання, сигналізації та систем телемеханіки
Системи сигналізації та телемеханічного опитування можуть працювати при відхиленнях в діапазоні плюс-мінус десять відсотків. Якщо відхилення збільшуються в будь-яку з сторін, то порушується коректність роботи сигналізації. Вона може проявитися у вступі неправдивої сигналізації або, що гірше, просто відсутності сигналів. Для стійкої роботи підійдуть сервопривідні або релейні стабілізатори. Вони мають невисоку вартість і забезпечують необхідну стабільність.
Для холодильного обладнання та кондиціонерів
Основною деталлю у холодильників і кондиціонерів є електродвигун. Якщо відбуваються часті коливання напруги в мережі, то обладнання може вийти з ладу. Ремонт коштує дуже дорого, а гарантія на такі несправності не поширюється. Вибір стабілізатора залежить від потужності та чутливості приладів, які потребують захисту.
В побуті можна застосовувати:
- мережевий захист для окремо взятих точок включення;
- подовжувачі з стабілізуючими властивостями;
- джерела безперебійного живлення.
Все це допоможе не тільки зберегти обладнання, але і подовжити термін служби всієї техніки.